Prijateljska tekma s Koprom

PIRAN

21 09
 2015

Piranski veterani so 21. septembra 2015 gostili sosede, veteransko ekipo iz Kopra. Igrali so povratno tekmo po tisti, ki so jo pred meseci odigrali v Kopru na Bonifiki, kjer so bili Koprčani premočni. Izid je bil 1:6 (1:1).

Tudi tokrat se je potrdila visoka kakovost koprske ekipe, čeprav je v njej zaigralo nekaj manj znanih imen. Kot je že običajno, so tudi tokrat Pirančani ugotavljali, da so nasprotniki v povprečju mlajši od njih. A se to v prvem polčasu in na začetku drugega na igrišču ni poznalo, saj so se gostitelji gostom uspešno zoperstavljali z racionalno in požrtvovalno igro. Koprčani so iz enega od napadov gostov po sredini prejeli zadetek v levi vratarjev spodnji kot ("mala mrežica"), kmalu nato pa je Patrik Ipavec iz enajstmetrovke, dosojene zaradi spotikanja v kazenskem prostoru, izenačil. Drugi polčas se je sprva nadaljeval v slogu prvega, po nekaj menjavah v piranski ekipi in usihanju fizične pripravljenosti domače ekipe so Koprčani zagospodarili na igrišču in petkrat zadeli, Piran pa svoje stoodstotne priložnosti ni izkoristil.

Bilo je nekaj vroče krvi, kar za veteranske tekme ni nič nenavadnega. Zato pa je bil tretji polčas ob pašti in čevapčičih ter polnih kozarcih v Lukovem lokalu pod stadionom toliko prijetnejši.

Za izjavo o tekmi smo zaprosili dirigenta igre Kopra, večnega mladeniča Vilija Bečaja. »Nogomet je kot glasba: ali imaš posluh ali ga nimaš. Danes sem se recimo moral uglaševati z nekaterimi, ki imajo malo manj posluha,« je med smehom diplomatsko povedal Vili. Če pomislimo na prvi polčas, ko Piran ni bil lahek nasprotnik, Vilija zlahka razumemo, vendar so v drugem polčasu koprski šampioni svojo razglašenost dobro skrili za izjemno učinkovitostjo.

Obstajajo vse možnosti, da se ekipi v bližnji prihodnosti spet srečata. Na igrišču so se vsi zabavali, istrskih veteranskih derbijev pa tako nikoli ni preveč.

vet-piran-500
Skupinski posnetek ekip.

vet-igra-500
Iz igre v začetku drugega polčasa. Levo Patrik Ipavec, desno od njega Elvis Ribarič.