Gorski tek na Tabor in zaključna prireditev PGT 2016

GABERJE

26 11
 2016

V Gaberjah na Ajdovskem je TD Burja v soboto, 26. novembra 2016, pripravilo prvi tek v sezoni PGT 2017, Gorski tek na Tabor, nato pa so koordinatorji PGT v vaškem domu izpeljali še zaključno prireditev za letošnjo sezono. Zmagovalca teka sta bila Simon Alič in Klementina Lemut, skupna zmagovalca PGT 2016 pa sta postala Simon Strnad in Mihaela Tušar.

Kar 90 tekačev je tekmovalo v Gaberjah, kljub kisli vremenski napovedi. Tem se je v nadaljevanju dneva v vaškem domu pridružilo še več gorskih tekačev, prejemnikov priznanj za dosežke v sezoni. Na 4800 metrov dolgi progi s 365 metri vzponov in 118 metri spustov, cilj je bil na razgledni točki vrh Tabora, sta slavila Klementina Lemut in Simon Alič. Za Klementino je bila to druga zmaga v PGT, tudi prvo si je priborila v tem letu, Aličevih zmag v PGT pa najverjetneje niti ni mogoče prešteti. Pričakovati bi bilo zmago Ane Čufer, vendar je Dobravka očitno varčevala z močmi za nedeljski nastop v Briščikih. Drugo mesto je ob Ani zasedel Simon Strnad, tretja pa sta bila Mihaela Tušar in Anej Likar.

Zaključna prireditev s podelitvijo sezonskih priznanj, vključno s tistimi za letos prvič izvedeno pokalno tekmo (KBK, absolutna zmagovalca sta bila Simon Strnad in Mihaela Tušar), je bila predstava v režiji koordinatorja PGT Klavdija Čendaka, tudi povezovalca z mikrofonom v roki, ob pomoči sodelavcev in sodelavk. Ob podelitvi priznanj in nagrad so pripravili žrebanje nagrad (prva nagrada je bil velik televizor), zahvalili so se organizatorjem posameznih tekem, sponzorjem in drugim podpornikom (med katerimi izstopa koprska športna zveza), na koncu pa razrezali torto in si ob druženju privoščili prigrizek.

Sezona 2016 je ponudila kar 21 tekov za odrasle in 11 tekov za mladino. Točke je osvojilo 35 tekačic in 94 tekačev (skupaj 129), pogoj udeležbe je izpolnilo 19 žensk in 44 moških, štirje so odtekli kar 18 tekov (Špela Malovrh, Mihaela Tušar, Slavko Prezelj, Simon Strnad). Mladih s točkami je bilo 149, opazen je bil premik v smeri večje množičnosti, ki smo ga v preteklih letih pogrešali.

Strnad je največji pokal osvojil tretjič zapored, v tej sezoni je za njim 75 tekem, dodatnih treningov pa si skorajda ni privoščil, predvsem zaradi poškodb, ki se ga lotijo, ko so obremenitve prepogoste. Tušarjeva je letos imela manj časa za ukvarjanje s tekom, vendar pa se to na seznamu njenih dosežkov ni poznalo. Sama niti ne ve, koliko tekov je opravila letos, je pa vknjižila že peto sezonsko zmago v PGT, kar jo postavlja na sam vrh med junaki tega pokala.

Med ženskami sta na prvih dveh mestih isti imeni, na tretjem pa je ime ostalo isto (Marta), le priimek je drugačen (lani Šorli, letos Švigelj). Med moškimi je novinec v gorskih tekih, sicer pa večkratni zmagovalec ravninskih tekov, Tomaž Ferjančič osvojil drugo mesto, tretji pa je Boštjan Pintar, ki mu je pred časom uspela tudi uvrstitev v državno reprezentanco.

Druga tekma sezona 2017, prva v naslednjem letu, bo Valentinov tek na Kokoš, pripravili ga bodo 18. februarja 2017 (povezava povezava).

Ž 1968-1961: Mihaela Tušar
Ž 1960 in starejše: Marija Moser (Škofja Loka)