14. Tek na Tabor

SEŽANA

29 08
 2015

ŠD Kraški tekači je, usklajeno s sežanskim občinskim praznikom, v soboto, 29. avgusta 2015, pripravilo 14. Tek na Tabor, veljaven za članske točke PPT. Zmagala sta Tomaž Ferjančič in Maja Škrlj.

Dolgo je veljalo, bo tek 22. avgusta, potem pa so organizatorji naznanili, da zaradi uskladitve s programom občinskega praznovanja tek prelagajo za teden dni. Verjetno je tudi to vplivalo na skromnejšo udeležbo, našteli so namreč 57 tekačev. A so ti uživali v lepem vremenu in kraškem gostoljubju, ki ga je zaokrožil kozarec terana.

Proga, z dolžino 7,5 kilometra ena krajših v PPT, vendar s 124 metri vzponov niti ne tako nezahtevna, je bila suha in prijetna za tekače, razen zadnjega dela, ki se vzpenja proti cilju in je izpostavljen pripeki. Veterana Tomaž Ferjančič, najhitrejši mesar v državi, in Simon Strnad, oba člana ŠD Nanos, sta se med tekom dogovorila, da pritečeta na cilj istočasno, in to sta tudi naredila. Toda strogi sodniki so pazili, kateri bo prej prek črte, nato pa prvo mesto prisodili Tomažu. Tretji je bil član DLT Filipides Borut Terčon, ki je zadnje čase v izvrstni formi.

Med ženskami je prvo mesto presenetljivo, s skoraj polminutno prednostjo, osvojila na videz krhka, a odločna in žilava Maja Škrlj iz Šmarij (pri Sežani). Tako na seznam zmagovalk tekov PPT vpisujemo novo ime, saj Maja doslej še ni zmagala v absolutni konkurenci. Sama zase se ukvarja s tekom in kolesarjenjem, zadnje čase pa razmišlja, da bi se vključila v katerega od primorskih tekaških kolektivov, kjer bi v družbi in ob trenerski spremljavi poskusila na progah doseči še kaj več.

Neuničljiva Sergeja Lipušček je za svoj izid izbrala same trojke, stopila pa na stopničko s številko 2, šest sekund za njo pa si je tretjo stopničko priborila Monika Bajc.

Domačin Miran Markuža ni bil med najhitrejšimi, je pa že precej let stalni udeleženec Teka na Tabor. In tekov v soseščini, kot so povirski (naslednji za točke PPT – bodite pozorni, kajti urnik in članska proga prinašata novosti ), ajdovski, vipavski, petelinjski ... Za LT je povedal: »Tečem že več kot 15 let, dvakrat ali trikrat na teden po pet do deset kilometrov. Občasno prihajam na primorske teke, najbolj redno pa na sežanskega. Danes sem imel nekaj težav zaradi sonca, kajti sam treniram pod večer, na progo grem šele takrat, ko se zmrači, tečem ob pomoči javne razsvetljave.

Najmlajša tekmovalka je bila Niki Kmetec, najstarejši pa je bil Fabio Ivančič, ki je s svoje kmetije kolegom tekačem prinesel sveže, slastno sadje.

Zmagovalci kategorij:

Ž +55: Stanka Batagelj (ŠD Tekači Vipavske doline)

Ž 45-54: Sergeja Lipušček

Ž 35-44: Kristina Bele (AK Pivka)

Ž 25-34: Maja Škrlj

Ž -24: Monika Bajc

M +70: Lucijan Lipušček (DLT Filipides)

M 65-69: Milan Doganoc (Pantera Logatec)

M 60-64: Cveto Tavčar (ŠD Nanos)

M 55-59: Miran Kavs (ŠD Kraški tekači)

M 50-54: Stojan Rodica (ŠD Kraški tekači)

sezana-maja-400
Maja Škrlj je prvič zmagala na tekmi PPT.

sezana-markuza-400

Miran Mrakuža je redni udeleženec Teka na Tabor.

sezana-kristina-400

Kraševka Kristina Tozon, sicer zobozdravnica z ordinacijo v Borovnici, je v Sežani osvojila bron, ne nedavnih svetovnih igrah medicincev pa je na razdaljah od 3000 m do polmaratona zbrala kar štiri medalje.