7. Postojnski dobrodelni tek

POSTOJNA

29 08
 2021

Na sedmem Postojnskem dobrodelnem teku, ki ga je ŠD Postojna teče zelo dobro izpeljalo 29. avgusta 2021, je teklo 154 odraslih tekačev, ob njih pa še nekaj deset otrok. Padli so trije rekordi, moški in ženski na 10 ter ženski na 5 km. Zbrane denarne prispevke bodo namenili nepokretni osebi.

V lepem vremenu, za tekače je bilo celo (pre)vroče, so v Postojni sedmič tekli in zbirali prispevke za dober namen. Udeležba je bila precejšnja, med tekači je bilo precej družin, izkazale so se številne mlade mame, najbolj zmagovalki obeh razdalj, 10 in 5 km. Za uvod so poskrbeli otroci, tekli so pri gozdarski šoli, precej pa se jih je podalo tudi malo kasneje, na petkilometrsko progo. Za nastop so tekači morali izpolnjevati PCT pogoj, za razliko od podobnih tekov, na katerih so postregli s sendviči, so Postojnčani priskrbeli topli obrok.

Na daljši progi, kjer je bila konkurenca močnejša, so stopničke zasedli Gorenjec, Postojnčan in Prlek. Vsi trije, Andrej Mikelj, Klemen Vilhar in Tomaž Rep, so tekli hitreje od rekorda. Prav tako je rekord popravila Lucija Krkoč, sicer gorska tekačica, ki po dveh porodih spet prihaja v formo. Nastopil je 101 tekač.

Prav tako mlada mama, in prav tako iz Vipavske doline, Jana Bratina je tudi postavila rekord, na petkilometrski progi je bila celo hitrejša od moških tekmovalcev. Nastopilo je 53 tekačev.

Ne moremo mimo zmagovalca v najstarejši kategoriji na daljši progi Staneta Ferfile iz Cerknice. Za kar zahtevno progo je 70-letnik potreboval samo 50 minut. Stane je izjemno skromen (ne na tekaških progah), tako da le malokdo ve, da je v mladih letih nastopal za jugoslovansko državno reprezentanco, skupaj z Danetom Korico (sedmi na olimpijadi v Muenchu, zmagovalec univerzijade leta 1973).

Lani so organizatorji zbrani denar namenili za nabavo 30 spletnih kamer, s katerimi so učencem omogočili pouk na daljavo,  letos pa bo denar šel za financiranje raziskav možnosti za ozdravitev nepokretne mame.