3. Milanja Trail

ILIRSKA BISTRICA

08 06
 2019

Tretja izvedba tekaške prireditve Milanja Trail, v okviru katere ilirskobistriški TD Bistrc pripravlja trejla na 17- in 31-kilometrski progi, je pritegnila 192 tekačev, od tega kar 84 žensk, ki se po deležu približujejo moškim ljubiteljem teka v naravi. Zmagovalci so bili Simon Strnad in Monja Drnovšek na krajši ter Andi Mamić in Zorana Težak na daljši progi.

Tekli so tudi na tradicionalni 10-kilometrski progi in (mladina) na krajših razdaljah. To je bil lep tekaški dan v prijetnem vremenu, ob sicer že kar visoki temperaturi, vendar je vročino odtehtala lepota narave pod Snežnikom. Zmagovalec Andi veliko da na okolje, v katerem se giblje, zato se namerava na Milanjo še vračati. Podobno razmišljajo tudi drugi, opaziti je, da ugodje teka v (dokaj nedotaknjenem) naravnem okolju očara predvsem dekleta. Njihov delež se na trejlih, ne samo na Bistrškem, povečuje, tokrat je na krajšem trejlu teklo več žensk kot moških.

Organizatorji so se tudi tokrat potrudili, žal pa se je našel nepridiprav (nepridipravi?), ki je na razdalji enega kilometra na daljši progi odstranil oznake. Tekači so zato imeli nemalo težav z orientacijo. Pomagali so si z GPS, pretekli več, kot bi morali, na cilju pa ob teh sitnostih niti niso bili pretirano slabe volje. Za prihodnje izvedbe bi si morali organizatorji med naloge za jutro pred startom zapisati še pregled proge, kar marsikje na tekih že počnejo. Da bi postavljali kontrolne kamere, še ne gre računati …

Na stopničke za absolutno najhitrejše sta se povzpela dva soseda z Reke, zmagovalka 31-ke Zorana Težak, neortodoksno napravljena dobrovoljna mladenka, za katero je bila proga ravno prav dolga, da je na njej uživala, in tretji na 17-ki Mate Nižić – oba sta člana SRK Rika. Tradicija preseganja južne meje na tekaški način se je torej nadaljevala.

Po tem, ko je lani na 17-ki zmagala Ana Radivo in je bila Monja Drnovšek druga, sta se dekleti letos dogovorili, da zamenjata vrstni red (na cilj sta sicer prispeli skupaj), na tretje mesto pa se je uvrstila Rebeka Petrovčič, ena od vse številnejših ravninskih tekačic, ki se zagrevajo za trejle.