46. Tek prijateljstva

HOTEDRŠICA

27 05
 2017

Teka prijateljstva v Hotedršici, enega najstarejših v Sloveniji, ki ga je na zadnjo soboto v maju pripravilo ŠD Hotedršica za mladinske in članske točke PPT, se je udeležilo 54 odraslih in 151 mladih tekačev. Med prvimi sta bila najhitrejša domačin Borut Albreht in Tržačanka Valentina Bonnani.

Konkurenca ženskega teka DM je odtegnila nekaj tekačic, nekaj udeležbe je zmanjkalo zaradi nedeljskega gorskega teka v Zadlogu, pa tudi težave PPT v minulih dveh letih so naredile svoje. Tako smo na startu v Hotedršici, najstarejšega teka v pokalu PPT in enega najstarejših v Sloveniji, našteli samo 54 odraslih tekačev. A dan je bil lep, morda celo prevroč za 12-kilometrsko progo s kar nekaj vzpona, izlet v notranjsko zeleno naravo pa kljub temu nadvse prijeten.

Drugo zmago zapored je vpisal domači šampion Borut Albreht (njegovega kolega Jerneja Šemrova je ustavila poškodba iz Petelinj, tokrat je pomagal kot prostovoljec na prijavnem mestu). Sledila sta mu Mihael Marinč in Marko Grobelšek, dolgoletni udeleženec tega teka.

Med ženskami je z izdatno prednostjo zmagala Valentina Bonanni. V Hotedršici je že tekla, vendar je od takrat minilo kar nekaj let. Dolgo so namreč ločevali moški in ženski tek, ženske so tekle na krajši progi. Valentini je prav prijalo teči v naravnem okolju, ki ga v Trstu pogreša, pri tem je zelo uživala. Vse tri najhitrejše so bile zmagovalke višjih starostnih kategorij, ob Valentini in Kristini Bele tudi najstarejša, Janja Torkar Božič.

Seznam finišerjev je zaključil Matjaž Cukjati, neverjetno vztrajni tekač, ki se po preboleli boreliji posveča teku, na katerem krepi svoj organizem. »To je bila moja najtežja tekma doslej,« je povedal.

Med mladino so bili najuspešnejši tekači ŠD Nanos in AD Posočje s po štirimi zmagami. Zmagovalec najstarejše fantovske kategorije Jan Dekleva iz Buj v Brkinih, letnik 2002, član AK Koper, je tekel še na članski razdalji in zasedel odlično peto mesto. Za LT je na cilju samozavestno povedal, da takšna uvrstitev ustreza njegovim pričakovanjem. Mesto više, četrta absolutno, je bila Kristina Ipavec iz Idrije, letnik 2001, še lani tekačica mladinskih tekov, ki letos niza visoke uvrstitve v članski konkurenci.

Ž 35-44: Kristina Bele
Ž 25-34: Polona Vetrih (Tekači Vipavske doline)

Mladina:

Deklice 2010 in mlajše: Neli Žgur (ŠD Nanos)
Deklice 2009: Manca Žibert (ŠD Tek je lek)
Deklice 2008: Sara Kopatin (ŠD Nanos)
Deklice 2007: Evita Ivančič (TK Kobarid)
Deklice 2006: Ajda Sovdat (AD Posočje)
Deklice 2005: Neža Lenarčič (AK Pivka)
Deklice 2004: Eva Klara Kramar Roš (TK Kobarid)
Deklice 2003 in 2002: Sara Durn (ŠD Nanos)
Dečki 2010 in mlajši: Marcel Skočir (AD Posočje)
Dečki 2009: Luka Močnik (Tolmin)
Dečki 2008: Matevž Maver (AK Pivka)
Dečki 2007: Martin Leban (AD Posočje)
Dečki 2006: Rok Kopatin (ŠD Nanos)
Dečki 2005: Vid Zelenec (ŠD Hotedršica)
Dečki 2004: Miha Leban (AD Posočje)
Dečki 2003 in 2002: Jan Dekleva (AK Koper)

Vsi izidi so na povezavi.

hot-start
Start odraslih, št. 141 je Jan Dekleva.

hot-moski
Najhitrejši trije: Marko Grobelšek (levo) čestita Borutu Albrehtu, v sredini Mihael Marinč.

hot-zenske
Tri najhitrejša dekleta na stopničkah: Kristina bele, Valentina Bonanni, Janja Torkar Božič.