Trejl Kopačnica-Blegoš-Kopačnica

HOTAVLJE

20 05
 2017

Za osmo izvedbo svojega gorskega teka so člani ŠD Marmor Hotavlje progo prek Blegoša speljali na novo. Poimenovali so jo KBK Trail, dolga je 19,8 kilometra, vzponov na njej pa je za 1189 višinskih metrov. Najhitreje sta z njo opravila Simon Strnad in Mojca Koligar.

Teklo je 150 tekačev, organizatorji pa so se kot vselej trudili prireditev narediti čimbolj prijetno. To jim je uspevalo, žal pa jim je nekoliko spodrsnilo pri varovanju proge oziroma usmerjanju tekačev. Zmagovalec je pri koncu proge zgrešil pravo smer. Po nekaterih ocenah je pretekel dodatnih 500 metrov, tako da se odločitev organizatorjev, da mu kljub temu dodelijo zmago, ne zdi sporna. Na progi se je izgubljal še najmanj en tekač (po naših podatkih), kar kaže na to, da bodo morali pri izvedbi usmerjanju posvetiti več pozornosti.

Novo progo so tekači sicer sprejeli z odobravanjem, sprememba je bila ocenjena kot dobrodošla.

Veteran Simon Strnad je zmagal pred Martinom Štendlerjem in Gorazdom Šornom, ob tem pa proslavil svoj 50. rojstni dan. Za LT je povedal, da je po progi kar letel, bil je izredno razpoložen, to je bil eden njegovih najboljših nastopov. Konkurenca je bila nekoliko okrnjena, ker so nekateri tekači, sicer redni udeleženci teka KBK, v soboto počivali in se pripravljali na nedeljo, ko je bil napovedan čavenski vertikal, tudi za točke PGT in slovenskega gorskotekaškega pokala. Izbira terminov ni bila najbolj posrečena, saj nima smisla, da si dva teka iz istega pokala (PGT) konkurirata v dveh zaporednih dneh.

Med ženskami je zmagala – kar nekoliko presenetljivo – Mojca Koligar pred Mihaelo Tušar in Sašo Pisk. Mihaela je bila druga tudi dan pozneje, na Čavnu.

Tek je štel tudi za Pušeljc gorskih tekov.